1397/06/28
اخبار و رویدادها
تاریخ: 1397/03/23 نظرات: 0 نظر نمایش: 70 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان: پدیده گرد و خاک در خوزستان به مرحله ابربحران رسیده است.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان: پدیده گرد و خاک در خوزستان به مرحله ابربحران رسیده است.

 مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: خوزستان در حوزه پدیده های گرد و خاک و خشکسالی به مرحله ابربحران رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران خوزستان، کیامرث حاجی زاده روز چهارشنبه در کارگروه تخصصی آموزش و اطلاع رسانی استان با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر اظهار کرد: کارگروه های 14 گانه مدیریت بحران ابزار اصلی مدیریت بحران در قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور هستند که یکی از مهمترین آنها، کارگروه آموزش و اطلاع رسانی است.

وی ادامه داد: مساله آموزش و اطلاع رسانی را در اسفند ماه شکل دادیم و معتقدیم در همه موضوعات پیشگیری مقدم بر هر چیزی است و هزینه هایی که در حوزه پیشگیری صورت میگیرید سرمایه گذاری به شمار می رود.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: شرایط استان خوزستان با دیگر استانها  بسیار متفاوت است و امسال نیز ابربحران دیگری به بحران های خوزستان اضافه شد که شاید در تاریخ 70ساله خوزستان و کشور بی سابقه بود و آن ابر بحران خشکسالی است.

وی بیان کرد: خوزستان در حوزه پدیده های گرد و خاک و خشکسالی به مرحله ابربحران رسیده است.

حاجی زاده ادامه داد: لازم است برای عبور از از این بحران ها تمهیداتی اندیشیده شود که بدین منظور برگزاری جلسات متعدد، بازدیدهای زیاد و.پیگیری های اداره کل مدیریت بحران در زمینه های مختلف باعث شده سال گذشته از بحران ها به خوبی عبور کنیم.

وی ادامه داد: گرد وخاک در فصل تابستان بیشتر ناشی از منشا خارجی است به خاطر وضعیت کشور همسایه و سد سازی هایی که در ترکیه صورت گرفته است.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: مهمترین بخش در چهار مدیریت بحران بخش پیش بینی و پیشگیری است که در آموزش و اطلاع رسانی در این بخش جای دارد.

وی اظهار کرد: در سال جاری براساس تبصره سه ماده 25 در آیین نامه سازمان مدیریت بحران کشور، پنج درصدتملک دارایی و.سرمایه با دستور استاندار خوزستان به عنوان رییس شورای برنامه ریزی استان به همه دستگاه ها و فرمانداری های ابلاغ کردیم.

حاجی زاده با اشاره به تفاهم نامه ای که میان سه دستگاه و صدا و سیمای خوزستان به منظور آموزش  و اطلاع رسانی بهتر در حوزه خشکسالی و گرد و خاک منعقد شده است گفت:  تعهداتی که در تفاهم نامه شده با توجه به اینکه صدا و سیما در حال انجام اقدامات لازم بر اساس تفاهم نامه است ضرورت دارد دستگاه های متعهد در تفاهم نامه به تعهدات خود عمل کنند.

کد: 42293
نویسنده خبر: اپراتور سایت گرد و غبار
 
تصاویر مرتبط
  • مدیر کل مدیریت بحران خوزستان: پدیده گرد و خاک در خوزستان به مرحله ابربحران رسیده است.
امتیاز بندی